ANSA – Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğinde

Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği 2021 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut başkan Ahmet Fikret Kileci yeniden başkanlığa seçildi.

2021 yılı tekstil sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kileci; “Pandeminin etkileri devam ederken başladığımız 2021 yılında, bir önceki yıl tekstil sektöründe pandemiyle kazandığımız avantajları sürdürmeye devam ettik. Üretimde yaşanan rekabet avantajı ve Bölgemizin gösterdiği hummalı çalışma ihracat rakamlarımıza da yansıdı. 

2021 yılında Türkiye tekstil ve hammaddeleri sektörü, yüzde 39,3 oranında bir artışla 10,1 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirerek Cumhuriyet tarihi rekoruna ulaştı. Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğimiz ise 2021 yılında geçtiğimiz yıla göre %43’lük bir artışla gerçekleştirdiği 2 milyar 298 milyon 514 bin dolar değerindeki tekstil ve hammaddeleri sektörü ihracatıyla, ülke ihracatından  %22,7’lik bir pay aldı. Birliğimizin toplam ihracatı ise %33 artışla 3 milyar 671 milyon 885 bin dolar olarak gerçekleşti.” dedi.

ANSA Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu üyelerimizden Mustafa Dalgıç, GAİB Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’ne asil üye olarak seçildi. Denetçilik görevinde yönetim kurulu üyemize ANSA ailesi olarak başarılar dileriz.

GAİB Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’ne, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.

21.04.2022

gaziantep web